Toruńska Akademia Jazdy

Toruńska Akademia Jazdy działa od 2001 roku. Założycielem i właścicelem jest licencjonowany kierowca rajdowy Bogusław Bach, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Motorowego Doskonalenia Technik i Bezpieczeństwa Jazdy.

Akademia powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w dziedzinie podnoszenia kwalifikacji kierowców. Jest jedną z nielicznych tego typu szkół w Polsce. Zrzeszoną w Polskim Stowarzyszeniu Motorowym oraz Polskim Związku Motorowym, TAJ stworzyła wzorcowy program szkoleniowy oparty na doświadczeniu podobnych ośrodków w Niemczech, Austrii i Szwecji.

Posiadamy uprawnienia-certyfikat ośrodka doskonalenia techniki jazdy wydane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego (nr zezwolenia 001C).

Szkolenie w  Toruńskiej Akademii Jazdy oparte na doskonaleniu techniki jazdy pozwoli zastosować odpowiednie techniki by można było przeciwstawić się niebezpieczeństwom dnia codziennego podczas obcowania z innymi uczestnikami dróg w trakcie poruszania się samochodem po dość szczególnych warunkach szos naszego kraju. Pozwoli odpowiedzieć sobie na pytania jak groźne mogą być skutki utraty panowania nad kierownica? Aby nie dać się zaskoczyć musimy wiedzieć, kiedy do poślizgu może dojść oraz jak wygląda współdziałanie opony z drogą.

Program Fleet -Safety uczy nie tylko bezpiecznej jazdy samochodem , ale wpływa również na świadomość kierowców, czego konsekwencją jest spadek wypadkowości. Kursy bezpiecznej jazdy uczą przede wszystkim rozwagi a nie odwagi za kierownicą , uczą również tego, że bezpieczeństwo nie może być kwestią przypadku. Wyrabiają umiejętności prawidłowej techniki prowadzenia samochodu i zachowań w sytuacjach ekstremalnych. Już po jednodniowym kursie kierowcy eliminują u siebie złe nawyki i jeżdżą dużo bezpieczniej i ekonomiczniej.

Dbając o bezpieczeństwo Państwa floty szkolenie w TAJ jest inwestycją, która przyczyni się do uświadomienia kierowców Państwa firmy oraz spadku wypadkowości.